top of page

Obchodní podmínky

Následující obchodní podmínky upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě smlouvy, popř. dohody o poskytování fotografických služeb (dále jen "dohoda") mezi fotografem a objednatelem (dále jen "klient"). Ustanovení rozdílná od obchodních podmínek je možné sjednat ve smlouvě. Tato rozdílná ujednání ve smlouvě mají přednost před ustanoveními těchto obchodních podmínek. 

Obchodní podmínky jsou součástí dohody mezi fotografem a klientem. Při objednání fotografických služeb má klient povinnost seznámit se s těmito obchodními podmínkami. 
Potvrzením termínu focení klient stvrzuje přijetí těchto podmínek a srozumění s nimi, stejně tak srozumění s autorským přístupem a fotografickým stylem, s kterým fotograf pracuje a nemá proti němu žádné výhrady. Klient o obchodních podmínkách obeznámí všechny osoby zúčastněné focení.

Objednání termínu

Na focení se můžete objednávat přes Instagram nebo emailem. Focení lze domluvit v ateliéru v Plzni nebo ve smluveném exteriéru. Pokud si přejete focení na nějakém Vámi vybraném místě, napište mi to při objednání a domluvíme se, zda to půjde. V ostatních případech vybírám místo já. V případě špatného počasí, se lze domluvit na přeložení focení v exteriéru na nejbližší možný termín. 

V ateliéru fotím převážně miminka, batolata, narozeninová, rodinná a těhotenská focení

Při objednání mi prosím rovnou pište o jaké focení máte zájem, kolik vás dorazí, popřípadě jak staré děti máte. Na newborn focení se objednávejte už v těhotenství, po porodu se mi ozvete a domluvíme přesný termín focení. Na termín se zasílá předem na účet závdavek ve výši 1000,- , který je NEVRATNÝ.
 

Příchod na focení 

Na focení prosím vždy dorazte alespoň o 10 min dříve. Může se stát, že budete bloudit nebo bude zácpa a tak se vám těch 10 min bude hodit. Většinou mám focení plánované těsně za sebou a tak není moc prostoru na zpoždění. Pokud se někde zdržíte tak mi raději hned volejte ať o tom vím. V případě velkého zpoždění je možné že budeme muset termín zrušit.

Pokud se klient nemůžete nebo nechcete na fotografování dostavit a bude požadovat jeho zrušení nebo náhradní termín, je jeho povinností oznámit telefonicky fotografovi tuto skutečnost s dostatečným časovým předstihem. 
Klient bere na vědomí, že pokud bude žádat o náhradní termín, bude mu nabídnut nejbližší možný volný termín s ohledem na aktuální fotografovu vytíženost. Může se stát, že již žádný vhodný termín na focení mít nemusí (zjm. u newborn focení).

Pokud klient nedorazí na focení bez omluvy, má fotograf právo po 15 minutách od domluveného termínu focení zrušit a opustit smluvené místo focení.

Pozdní příchod klienta není důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení.

Adresu ateliéru najdete zde.

Co sebou a na sebe 

Na focení dorazte upravení, sladění a v čistém a nejlépe světlém oblečení bez výrazných potisků. Ženy alespoň trošku nalíčené. Pokud si lakujete nehty tak je vždy mějte upravené a neoloupané.  Výrazné rtěnky a líčení vezměte sebou, kdyby byla potřeba ji upravit. 

Děti prosím přirozeně, bez tetování, laku na nehty a výrazného líčení. Ve vybavení ateliéru je za příplatek 500,- za osobu šatna pro dospělé i pro děti. Zájem o její využití je třeba projevit předem a sdělit velikost. Šatnu je možné využít i na exteriérové focení. Ani děti by neměly mít oblečení s oblíbenými pohádkami a potisky, narušuje to výslednou fotografii.

Na těhotenské focení raději volte jednobarevné a obtaženější vršky, vynikne tak bříško. Vhodné jsou delší svetry, šaty, body i jednodílné plavky. Hezké jsou také džínsy, ne těhotenské. Nevadí že je nezapnete, vypadá to pěkně i rozepnuté. Spodní prádlo mějte vždy sladěné v bílé i černé variantě. Barevně se pokuste sladit s partnerem. Vezměte také botičky, fotku ultrazvuku či jiný doplněk. Před focením dejte pozor ať si na bříško neotlačíte oblečení nebo pás od auta nebo pás od těhotenských kalhot. 

Focení s vizážistkou je potřeba domluvit dopředu za příplatek a počítat s časovým předstihem při focení. 

Průběh focení 

Fotit můžeme buď v ateliéru nebo i venku. Prvně je vhodné začít focením dětí, než přijde únava nebo začnou být živější. Starší děti je lepší fotit venku. Vznikají pak přirozenější fotky a nikdo je do ničeho nenutí. Snažím se zachytit přirozenost, ta vypadá vždy nejlépe. Berte to jako hru. Hlavně to nevzdávejte předčasně, nikdy se mi ještě nestalo, že by z focení nic nebylo. Většinou jsou rodiče z fotek nadšeni. 
 
Dále prosím tatínky o trochu entuziasmu. Focení je nakonec vždy hlavně o výsledku a z něj budete nadšeni.  Focení netrvá tak dlouho a nechci po vás zázraky. Stačí pár úsměvů na děti, manželku, pusa a fotky jsou na světě. Hlavní je si focení užít a odnést si krásné vzpomínky. 

ODPOVĚDNOST
Klient je přítomen celému průběhu focení. Zodpovídá za své děti a zvířata (jsou-li přítomni). 
Pokud klient (nebo jeho děti a zvířata) poškodí fotografovo vybavení nebo vybavení ateliéru, hradí klient škodu v plné výši zahrnující opravu nebo nákup nové věci.

Náhledy, výběr fotografií úpravy a platba 

Pro rezervaci termínu klient uhradí závdavek 1000,- , který je nevratný a odečítá se pak z celkové částky focení.

Do týdne od focení Vám zašlu odkaz na fotogalerii s náhledy, kde vyberete jaké fotografie chcete upravit. 

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotek k úpravám.

Počet náhledových fotografií, které jsou vám poskytnuty k výběru pro úpravu, vybírám já a jejich počet není konkrétně určen, vždy je však dostatečný pro kvalitní výběr v rámci vámi zvoleného balíčku. ​ 
Pokud nebudou všichni členové rodiny spolupracovat nebo z nějakého důvodu ukončíte focení, účtuji si 1000,- za můj čas. 
Hotové upravené fotografie obvykle dostanete přes úschovnu do 4-6 týdnů. Svatby, newborn a Vánoční focení maximálně do 6-8 týdnů. 
Tato doba se počítá od zaslaného hotového výběru fotek k úpravě a uhrazení faktury.

Vyhrazuji si prodloužit dodací lhůtu v následujících případech:​ 
-pokud fotograf obdrží výběr fotografií pro úpravu po lhůtě 3. týdnů od zaslání náhledů, automaticky se prodlužuje lhůta dodání až na 10 týdnů od doručení vybraných náhledů k úpravě 
- při výběru 10 a více ks fotografií nad rámec zvoleného balíčku 

Pokud klient ví, že bude fotografie potřebovat dříve, objedná se s ohledem na tuto skutečnost tak, aby se zajistilo klidné zpracování zakázky bez nervů pro obě strany
 
Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci. 

Není dovoleno fotografie jinak upravovat, ořezávat a podobně s nimi manipulovat bez souhlasu autora.

Pokud nesouhlasíte se zveřejněním fotografií u mě na webu nebo jiných propagačním stránkách, je třeba mě o tom informovat už při focení. 

Klient nesmí fotografie pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech bez předchozí domluvy s fotografem. Neupravené fotky ani rawy neposkytuji. Obdržíte vždy pouze Vámi vybrané upravené fotografie. Bez mého souhlasu je zakázáno jakkoliv do mnou upravené fotografie zasahovat. 

Můj styl úprav můžete vidět zde nebo na sociálních sítích a barevná úprava není předmětem reklamace. Přímo po samotném focení také uvidíte nafocené fotografie a po odsouhlasení nafoceného materiálu a vyjádření spokojenosti s dílem, nevzniká důvod k reklamaci.
Na fotografiích retušuji převážně pupínky, oděrky, začervenání apod.. Neretušuji pihy a znamínka. Plus provádím drobné vyhlazení pleti. Graficky náročnější retuše nejsou zahrnuty v ceně a jsou realizovatelné pouze na základě individuální domluvy a za poplatek (cena dle náročnosti od 100,-/ 1 fotka). Jedná se zejména o odstranění dětských tetovaček, vrásek, vykukujících ramínek či plen, úprava neposedných vlasů apod. Úprava barvy pozadí, tvaru mraků a podobně není možná.

Úpravy jako je zeštíhlení, odstranění dvojité brady, srovnání zubů apod. nejsou možné. Úpravy a retuše fotografií jsou tvořeny v souladu s fotografickým stylem, který není možné reklamovat.
Vlastní vzhled a jeho nespokojenost s ním není v žádném případě důvodem k reklamaci.

Miminka samozřejmě upravuji více. (nikoliv kompletní odstranění kůžičky a milie na nose, které jsou pro ně typické) 
Po výběru fotografií na úpravu vám zašlu podklady k platbě. 

NEUPRAVENÉ FOTOGRAFIE NEPOSKYTUJI!

Expresní dodání všech vybraných fotek do 42 hodin je za příplatek 100% ceny.
Expresní dodání jedné až pěti fotek do 42 hodin je za 150Kč za jednu fotku.

Dárkové poukazy

Poukazy je možné si u mě zakoupit od minimální částky 1000,- Kč. Případný doplatek se potom řeší platbou na účet po výběru fotografií k úpravě.

Poukaz je platný rok od jeho vydání. Termín je vždy uvedený na poukazu.

Objednávejte se prosím na focení včas, pokud už pro Vás termín nenajdu, poukaz propadá. (Od listopadu už fotím jen Vánoční a miminka.)
 

bottom of page